Aktualności

Aktualności

Wykłady dla doktorantów 2020/2021

 Wykłady profesorów – członków Łódzkiego Towarzystwa Naukowego

dla doktorantów łódzkich uczelni z cyklu: „ Współczesny świat i jego poznanie

– rezultaty badań łódzkich naukowców” w roku akademickim 2020/2021

XII edycja : „Życie w czasach pandemii”

 

Łódzkie Towarzystwo Naukowe, realizując swe zadania statutowe, promocji nauki  i osiągnięć badawczych, po raz kolejny organizuje, z myślą o włączeniu się w proces kształcenia kadr na poziomie doktorskim, prowadzony w łódzkich uczelniach i placówkach badawczych.

W każdym cyklu wykładów podejmowane są wiążące i najbardziej aktualne zagadnienia współczesnego świata, stanowiące wyposażenie intelektualne każdego słuchacza aspirującego do stopnia doktora. Tematykę opisują najlepiej następujące pojęcia kluczowe: „wiedza” – „nauka” – „wykształcenie” – „inteligencja”. Szczególnymi zaletami wykładów są:

– wysoki poziom popularyzacji wiedzy naukowej (specjalistycznej) przekazywanej doktorantom,   w większości nie będącymi specjalistami w danej dziedzinie;

– wyraźne podkreślanie wymiaru aplikacyjnego prezentowanych rezultatów badań naukowych.

 

Czytaj dalej

Drukuj

1% podatku od firm dla organizacji społecznych - PETYCJA

Uprzejmie informujemy o możliwości podpisaniu petycji w sprawie wprowadzenia 1% podatku od firm dla organizacji społecznych. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią.

 

Link do petycji:

https://instytutsprawobywatelskich.pl/1-procent-od-firm-podpisz-petycje/

 

Ekspertyza Jakuba Wygnańskiego:

https://instytutsprawobywatelskich.pl/jakub-wygnanski-1-podatku-od-firm-dla-organizacji-pozytku-publicznego-ekspertyza/

 

 

Drukuj

Konkurs na projekt książki dla dzieci JASNOWIDZE

Uprzejmie informujemy o konkursie ogłoszonym przez Wydawnictwo Dwie Siostry:

 

Wydawnictwo Dwie Siostry zaprasza do udziału w czwartej edycji międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci Jasnowidze!

Warszawskie wydawnictwo dziecięce Dwie Siostry od początku wspiera twórców oferujących dzieciom książki piękne, oryginalne i wartościowe, zarówno pod względem treści, jak i formy. Chce dać im możliwość zaistnienia na rynku wydawniczym i zachęcić do tworzenia pięknych, autorskich książek dla dzieci. Dlatego już po raz czwarty zaprasza autorów, ilustratorów, studentów uczelni artystycznych i wszystkich książkotwórców z Polski i zagranicy do udziału w międzynarodowym konkursie na projekt ilustrowanej książki dla dzieci Jasnowidze!

Przedmiotem Konkursu jest projekt ilustrowanej książki dla dzieci w języku polskim lub angielskim. Praca konkursowa powinna składać się ze scenorysu lub scenariusza całej książki oraz 3 gotowych rozkładówek.
W konkursie przewidziane są atrakcyjne nagrody:
•    Nagroda główna w wysokości 2500 euro przyznawana przez jury międzynarodowe.
•    Nagroda w postaci wydania książki przyznawana przez jury Wydawnictwa Dwie Siostry.
•    Warsztaty mistrzowskie dla finalistów konkursu, które poprowadzą jurorzy konkursu – doświadczeni pisarze, ilustratorzy i wydawcy o międzynarodowej renomie.
•    Udział najlepszych nadesłanych projektów w wystawie pokonkursowej.

Czytaj dalej

Drukuj