Aktualności

Zaproszenie na wernisaż wystawy "Ukraina. Lwów. 2022"

 

Uniwersytet Łódzki i Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi zapraszają na wystawę „Ukraina. Lwów. 2022”. Ekspozycja składa się z 24 fotografii prof. Marka Domańskiego (ASP). Kuratorem przedsięwzięcia jest prof. Tomasz Ferenc (UŁ).

Zdjęcia stanowią dokumentację wizualną projektu badawczego, który ma za zadanie wskazać i ocenić straty, jakie wskutek konfliktu ponoszą ukraińskie instytucje kultury. Wystawę uzupełnia 11-minutowy film ukazujący dzień z życia Lwowa, a także fragmenty rozmów z przedstawicielami placówek kulturalnych.

Wystawa towarzyszy konferencji „Newkraine: przebudowa Ukrainy w zmieniającej się Europie”, której celem jest stworzenie przestrzeni do spotkania i dyskusji grona praktyków oraz środowiska akademickiego na temat ekonomiczno-społecznych wyzwań jakie niesie za sobą wciąż trwająca wojna w Ukrainie, potrzeba powojennej odbudowy i włączania tego kraju w struktury Unii Europejskiej.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wystawy www.uni.lodz.pl/wystawy/ukraina-lwow-2022 i stronie konferencji www.newkraine.uni.lodz.pl

Wernisaż: 24 listopada 2022 o godz. 18.00 w uniwersyteckiej Galerii Wozownia 1/5 (ul. Franciszkańska 1/5 w Łodzi)


Centrum Promocji

ul. Uniwersytecka 3; 90 -137 Łódź
T: 0042 635 41 79 / 0042 635 41 77
E: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W: www.uni.lodz.pl

Drukuj