Aktualności

Tydzień Otwartego Dostępu 2022 - „Otwartość dla sprawiedliwości klimatycznej”

W dniach 24-30 października 2022 odbędzie się Tydzień Otwartego Dostępu organizowany pod hasłem „Otwartość dla sprawiedliwości klimatycznej”.
Tegoroczne hasło przewodnie jest okazją do nawiązania współpracy pomiędzy ruchem klimatycznym a międzynarodową społecznością otwartej nauki, podjęcia wspólnych działań i podniesienia świadomości na temat roli otwartej nauki w dążeniu do sprawiedliwości klimatycznej.
„Dzielenie się wiedzą jest prawem człowieka, a walka z kryzysem klimatycznym wymaga szybkiej wymiany wiedzy ponad granicami geograficznymi, gospodarczymi i dziedzinowymi” – piszą organizatorzy (https://www.openaccessweek.org/theme/pl).

Tydzień Otwartego Dostępu to wydarzenie o charakterze globalnym i społecznościowym – każdy może włączyć się w obchody, organizując spotkanie, webinarium czy kampanię promocyjną. Informacje o wydarzeniach organizowanych w Polsce jak co roku zamieszczane są na stronie Uwolnij Naukę (https://uwolnijnauke.pl/).

Przesyłanie informacji o planowanych działaniach na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Platforma Otwartej Nauki
Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM)
Uniwersytet Warszawski
ul. Tyniecka 15/17; 02-630 Warszawa
tel. +48 (22) 874 94 59

Drukuj