Aktualności

Konkurs o Nagrodę im. Anieli hrabiny Potulickiej

Informujemy, że Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Fundacja Potulicka zapraszają do udziału w konkursie o Nagrodę im. Anieli hrabiny Potulickiej za wybitne osiągnięcia naukowe wpisujące się w idee chrześcijańskiego humanizmu.

Do nagrody mogą być zgłaszane monografie i wydawnictwa zbiorowe zawierające nowatorskie ustalenia z zakresu szeroko rozumianych nauk społecznych, ekonomicznych, prawnych i humanistycznych opublikowane w roku kalendarzowym poprzedzającym rok przyznania nagrody. Prawo zgłaszania kandydatur do nagrody przysługuje osobom fizycznym oraz przedstawicielom instytucji z kraju i zagranicy. Wysokość nagrody wynosi 15 tys. zł.

Zgłoszenia należy przesyłać do 15 kwietnia 2021 roku na adres:
Sekretariat Rektora KUL,
Al. Racławickie 14, 20-950 Lublin
z dopiskiem: „Nagroda im. Anieli hrabiny Potulickiej” lub drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., z tytułem wiadomości: "Nagroda im. Anieli hrabiny Potulickiej".

Przyznawana od 2015 r. Nagroda ma na celu promocję przekonań i postawy ideowej Anieli hrabiny Potulickiej (1861-1932) – właścicielki ziemskiej, filantropki, donatorki wielu dzieł charytatywnych, m.in. zakładu opieki i żłobka pw. Św. Floriana w Bydgoszczy, Zakładu pw. „Dobrego Pasterza” w Poznaniu czy zakładu dla nieuleczalnie chorych w dzielnicy Łazarz w Poznaniu, założycielki fundacji wspierającej KUL (obecnie Fundacja Potulicka).

Regulamin Nagrody oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: https://www.kul.pl/files/075/2021/dokumenty/regulamin_nagrody_potulickiej.pdf

Drukuj