Aktualności

I Konkurs Poetycki im. Józefa Bohdana Zaleskiego

Z przyjemnością informujemy, że Łódzkie Towarzystwo Naukowe objęło patronat honorowy nad I Konkursem Poetyckim im. Józefa Bohdana Zaleskiego organizowanym przez Centrum Kultury Gminy Kutno oraz Gminną Bibliotekę Publiczną im. Józefa Bohdana Zaleskiego.

Organizatorem konkursu jest Centrum Kultury Gminy Kutno w Leszczynku oraz Gminną Bibliotekę Publiczną im. Józefa Bohdana Zaleskiego.

Głównymi celami konkursu są: przywracanie  pamięci o Józefie Bohdanie Zaleskim – wybitnym poecie epoki romantyzmu, związanym z zespołem dworsko-parkowym  w Leszczynku, zachęcenie do aktywności twórczej  oraz popularyzowanie twórczości literackiej.

Wydarzenie planowane jest jako cykliczne, a tematem tegorocznej edycji jest piękno w przyrodzie, bowiem to ono było główną inspiracją twórcy.


REGULAMIN KONKURSU I FORMULARZE ZGŁOSZENIA

 

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych:
- 12-17 lat,
- 18 +.

 

 Zgłoszenia przyjmowane są do 31 marca 2021 r. elektroniczne na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą tradycyjną na adres: Centrum Kultury Gminy Kutno, Leszczynek 49a, 99-300 Kutno.

W celu zapobiegania wykluczeniu cyfrowemu, Organizatorzy oferują pomoc w przepisywaniu utworów napisanych odręcznie.

 

Nagrodami w konkursie są bony zakupowe na rowery i akcesoria rowerowe  o wartości 1500 zł, 1000 zł i 500 zł – odpowiednio za I, II i III miejsce w każdej kategorii wiekowej ufundowane przez Wójt Gminy Kutno Justynę Jasińską.

 

Informacje dotyczące konkursu oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronach internetowych www.ckgk.pl oraz biblioteka.gminakutno.pl.

 

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska, Starosta Kutnowski Daniel Kowalik, Łódzkie Towarzystwo Naukowe oraz Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego.

 

Wydarzenie organizowane w ramach trwałości projektu pn. „Rozwój gospodarki turystycznej w gminie Kutno poprzez wykorzystanie walorów przyrodniczych  i dziedzictwa kulturowego” współfinansowanego przez Unię Europejską  z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020