Nagroda ŁTN im. Profesor Ireny Lepalczyk za prace badawcze z zakresu pedagogiki społecznej

Spis treści

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyniki konkursu o nagrodę ŁTN im. Prof. I. Lepalczyk W 2020 r.

Łódzkie Towarzystwo Naukowe, organizator konkursu o Nagrodę naukową im. Profesor Ireny Lepalczyk za prace badawcze z pedagogiki społecznej, uprzejmie dziękuje za zgłoszenia do konkursu w 2020 r. 

Uprzejmie informujemy, że do konkursu zgłoszono sześć książek, które spełniały warunki formalne. Po ich starannej analizie Kapituła nagrody uznała, że  w tegorocznym konkursie nie będzie rekomendować Zarządowi Łódzkiego Towarzystwa Naukowego żadnej z nominowanych książek. Tym samym w XVI konkursie o Nagrodę naukową im. Profesor Ireny Lepalczyk za prace  badawcze z pedagogiki społecznej nie przyznano nagrody.

Zachęcamy do zgłaszania prac do Nagrody w 2021 r.

ULOTKA O NAGRODZIE - 2021


 

Uprzejmie informujemy o uruchomieniu konkursu o Nagrodę im. Profesor I. Lepalczyk za prace naukowe z zakresu pedagogiki społecznej w roku 2020.

Warunki konkursu określa regulamin.

UWAGA - dotyczy liczby przesłanych egzemplarzy zgłoszonej publikacji i formy przesyłki.

Prosimy o przesłanie 3 egzemplarzy publikacji oraz formularza zgłoszenia  listem poleconym na adres biura Łódzkiego Towarzystwa Naukowego: ul. M. Skłodowskiej-Curie 11, 90–505 Łódź.

Podpisany i zeskanowany formularz zgłoszenia może również zostać przesłany e-mailem (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

 

Termin zgłaszania prac upływa 30 czerwca 2020 roku.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 1 października 2020 r.

 

Zapraszamy Państwa do zgłaszania prac badawczych (publikacji) z zakresu pedagogiki społecznej i prosimy o popularyzację konkursu w swym środowisku.

 


 
Łódzkie Towarzystwo Naukowe, realizując cele statutowe, w tym popularyzacji nauki i badań naukowych, w 2003 roku ustanowiło nagrodę naukową imienia Profesor Ireny Lepalczyk, za prace naukowe z pedagogiki społecznej. Fundatorką nagrody jest p. Zofia Brodowska – siostra zmarłej w roku 2003 prof. Ireny Lepalczyk.
Pierwsza edycja konkursu odbyła się w roku 2005.


Profesor Irena Lepalczyk (1916–2003)
pedagog społeczny, wieloletni profesor Uniwersytetu Łódzkiego.
Urodziła się 1 października 1916 w Smoleńsku. Młodość spędziła w Warszawie. Przez prawie całe swe życie zawodowe związana była z Łodzią i z jej środowiskiem naukowym. Była uczennicą profesor Heleny Radlińskiej, twórczyni pedagogiki społecznej w Polsce. Wiele wysiłku wkładała w rozwój tej subdyscypliny pedagogicznej w trudnych dla jej kształtowania czasach. Związana była z Katedrą Pedagogiki Społecznej Uniwersytetu Łódzkiego od roku 1945, ponosząc także indywidualne konsekwencje przerwy w jej istnieniu (1950–1962). Po reaktywacji Katedry podjęła we współpracy z profesorem Aleksandrem Kamińskim (wówczas kierownikiem) trud jej odnowy nawiązując do najlepszych kart tej subdyscypliny akademickiej. Współtworzyła w ten sposób szkołę myślenia społeczno-pedagogicznego w środowisku łódzkim.
Jako profesor Uniwersytetu Łódzkiego pełniła wiele funkcji. Była kierownikiem Katedry Pedagogiki Społecznej (1972–1987), kierowała zespołami badawczymi, opiekowała się indywidualnymi pracami na stopień naukowy (doktorat, habilitacja).
Profesor Irena Lepalczyk zmarła 26 maja 2003 w Łodzi.

 

REGULAMIN NAGRODY

KAPITUŁA NAGRODY

LAUREACI NAGRODY

formularz zgłoszenia