Home
Reklama
Reklama

Aktualności
Wykłady dla doktorantów w ŁTN w roku akademickim 2018/2019 PDF Drukuj
Środa, 12 Wrzesień 2018 09:18

 

 Łódzkie Towarzystwo Naukowe (ŁTN), realizując swe zadania statutowe, promocji nauki i osiągnięć badawczych, od blisko dziesięciu lat kontynuuje inicjatywę włączenia się w proces kształcenia kadr na poziomie doktorskim. Proponujemy studentom – doktorantom łódzkich uczelni –  uczestnictwo w cyklu dziesięciu wykładów, zintegrowanych z programem kształcenia na swojej uczelni, w ramach wykładów do wyboru na studiach doktoranckich. Wykłady prowadzą łódzcy naukowcy – członkowie Łódzkiego Towarzystwa Naukowego. W każdym cyklu wykładów podejmowane są wiążące i najbardziej aktualne zagadnienia współczesnego świata, stanowiące wyposażenie intelektualne każdego słuchacza aspirującego do stopnia doktora. Tematykę opisują najlepiej następujące pojęcia kluczowe: „wiedza” – „nauka” – „wykształcenie” – „inteligencja”. Szczególnymi zaletami wykładów są:
– wysoki poziom popularyzacji wiedzy naukowej (specjalistycznej) przekazywanej doktorantom, w większości nie będącym specjalistami w danej dziedzinie;
– wyraźne podkreślanie wymiaru aplikacyjnego prezentowanych rezultatów badań naukowych.

Więcej…
 
II Kongres Towarzystw Naukowych PDF Drukuj
Piątek, 07 Wrzesień 2018 12:48

 

W dniach 14–15 września 2018 r. Rada Towarzystw Naukowych działająca przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk organizuje II Kongres Towarzystw Naukowych pod tytułem „Rola towarzystw naukowych w rozwoju świadomości obywatelskiej i kulturowej”. Organizatorami Kongresu są: Rada Towarzystw Naukowych PAN, Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk, Polska Akademia Umiejętności oraz Towarzystwo Naukowe Płockie. Kongres został objęty Patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zgromadzenie jest rezultatem postulatów przyjętych na I Kongresie Towarzystw Naukowych, który obradował w Warszawie w dniach 17–18 września 2013 roku pod hasłem „Towarzystwa Naukowe w Polsce: dziedzictwo, kultura, nauka, trwanie”. Uczestniczyło w nim ponad 200 osób reprezentujących ponad 450-tysięczną społeczność członków towarzystw naukowych i stowarzyszeń naukowo-technicznych.

Organizatorzy II Kongresu Towarzystw Naukowych chcą dokonać podsumowania realizacji wniosków wynikających z Uchwały I Kongresu i wypracować postulaty pod adresem władz państwowych dot. usytuowania społecznego ruchu naukowego w systemie nauki w Polsce oraz zasad i systemu finansowania towarzystw i stowarzyszeń naukowych, ze środków budżetowych przeznaczanych na rozwój nauki i kultury.

Więcej…
 
PDF Drukuj
Poniedziałek, 03 Wrzesień 2018 12:34

 

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci


 Profesor dr hab. n. med.

Wiesławy Torzeckiej


Członka zwyczajnego Łódzkiego Towarzystwa Naukowego


Wybitnego autorytetu w dziedzinie diabetologii i gastrologii

 

Rodzinie  oraz  Bliskim  Pani  Profesor
składamy  wyrazy  głębokiego  współczucia

 
« PoczątekPoprzedniaNastępnaOstatnie »

Strona 5 z 15

Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki
w Łodzi

Zapraszamy

 

Partnerzy Festiwalu